Plan pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018

 

SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

WRZESIEŃ

 

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości – zadania

Termin

Odpowiedzialni

  1.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018: 

4 września

A. Okoń

  3.

 Wybory do Samorządu Szkolnego

    Wrzesień

 E. Kocińska

 

  4.

 Sprzątanie Świata

    Wrzesień

A. Okoń

 

  5.

 Dzień Chłopaka

30 września

 Opiekun SU

 

 

  6.

Akcja „Góra grosza”

 wrzesień -  maj

M. Schmidt

Ks. B. Gibczyński

 

7.

Spotkanie  policjantem

Wrzesień

A. Kozakowska

 

8.

Bezpieczne życie

14 września

A. Kozakowska

A. Jońska

9.

Dożynki gminne – stoisko

9 września

M. Bartos

E. Kocińska

J. Kiceła- Rzezińska

A. Kwiatkowska

10.

Warsztaty Cybernauci

Wrzesień

 

 M. Czarnecka- Hajdun


PAŹDZIERNIK

 

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Termin

Odpowiedzialni

  1.

 Pasowanie uczniów klas pierwszych.

Październik

  1. Jońska

 

2

DEN

Październik

M. Bartos

  3.

 Konkurs Pięknego czytania

  Październik

 M. Bartos

  4.

 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

 zgodnie z planem organizatorów

D. Szwabo

  6.

Codeweek – Tydzień Kodowania

15-23 października

M. Czarnecka-Hajdun

7.

Zajęcia świetlicowe „Wiem co jem!” – zajęcia  propagujące zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży, połączone z degustacją owoców, warzyw i przetworów mlecznych:

 

Październik

  1. Kwiatkowska

 LISTOPAD

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości – zadania

Termin

Odpowiedzialni

   1.

 Apel z okazji Dnia Niepodległości

  Listopad

 J. Krzyściak

  2.

„Bądź życzliwy każdego dnia” – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

  Listopad

E. Kocińska

 

A. Kozakowska

  3.

 Tydzień Życzliwości i Pozdrowień – bank pozdrowień i życzeń

18 – 22 listopada

  4.

 Plebiscyt Życzliwości

  Listopad

  5.

 Dzień Pluszowego Misia kl. 0-III

  Listopad

M. Schmidt

A. Kwiatkowska

  6.

 Zabawa Andrzejkowa

Listopad

 A. Kwiatkowska

M. Czarnecka-Hajdun

7.

Turniej dwa ognie

Listopad

D. Szwabo

 GRUDZIEŃ

 

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości – zadania

Termin

Odpowiedzialni

 1.

Akcja „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” – akcja charytatywna

1 – 16 grudnia

M. Czarnecka-Hajdun

M. Schmidt

 2.

Turniej Tenisa Stołowego – dziewczęta

 Grudzień

D. Szwabo

 3.

Spotkanie z Mikołajem w klasach

  Grudzień

Wychowawcy klas

  4.

Godzina kodowania

Grudzień

M. Czarnecka- Hajdun

 

  5.

 Konkurs Plastyczny „Stroik świąteczny, kartka świąteczna”

ok. 10 grudnia

E. Kocinska

  6.

 Wigilia szkolna

  Grudzień

Ks. B. Gibczński

  7.

Jasełka

grudzień/ styczeń

M. Bartos

Ks. B. Gibczyński


 
STYCZEŃ

 

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Termin

 Odpowiedzialni

 1.

Akcja: „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomoc

zgodnie z planem organizatorów zewnętrznych

M. Bartos

 2.

 Dzień Babci i Dziadka

  Styczeń

 M. Schmidt

3.

 Turniej klasowy ,,Dwa ognie”

  Styczeń

D. Szwabo

4.

Bal karnawałowy

Styczeń

A. Kozakowska

 

 

. Warsztaty kulinarne  na świetlicy– wykonanie potraw z użyciem produktów nieprzetworzonych, niepodlegających obróbce termicznej – wykorzystanie surowych owoców i warzyw

Styczeń

  1. Kwiatkowska


 LUTY

Lp.

 Rodzaj imprezy – uroczystości – zadania

Termin

 Odpowiedzialni

  1.

 Dzień Bezpiecznego Internetu

 

luty

 
 M. Czarnecka-Hajdun

2.

Walentynki

luty

 

Opiekun SU




MARZEC

Lp.

 Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Termin

 Odpowiedzialni

 1.

 Dzień kobiet

Marzec

 Opiekun SU

  2.  

 Szkolne obchody Dnia Wiosny

 21.marca

A. Jońska

A. Kozakowska

   

  3. 

„Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” – eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego dla klas I-VI

zgodnie z planem organizatorów zewnętrznych

M. Bartos

 

  4.

 Korrida szkolna

 marzec/ kwiecień

 M. Bartos

 

   5.  

Szkolny konkurs matematyczny

 marzec/ kwiecień

M. Czarnecka-Hajdun

   6.

 Turniej Szkolny w Halowej Piłce Nożnej

 marzec

D. Szwabo

 

   7.  

 Turniej Szkolny w Piłce Koszykowej

 marzec

D. Szwabo

      8. 

Dzień języków obcych

 marzec

E. Kocińska

M. Schmidt

J. Kiceła-Rzezińska

9.

. Zakładanie przez wychowawców klas hodowli roślinnych w klasie/na parapecie

Marzec

Wychowawcy klas

 KWIECIEŃ

 

Lp.

 Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Termin

 Odpowiedzialni

1.

 Szkolny Konkurs Plastyczny „  Najpiękniejsza palma i pisanka”

kwiecień

E. Kocińska

2.

Konkurs powiatowy Muzeum w Koszalinie „Cztery pory tradycji” na pisankę i palmę wielkanocną

kwiecień

J. Krzyściak

3.

 Szkolne obchody Dnia Ziemi.

 22 kwiecień

A. Okoń

4.

 Korrida gminna

 kwiecień/maj

 M. Bartos,

 J. Krzyścik

 6 .

 Święto Konstytucji 3 Maja

 kwiecień/maj

J. Krzyściak

   7.

Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego- eliminacje szkolne

 kwiecień/maj

 D. Szwabo

8.

Akcja czytelnicza

Kwiecień/maj

M. Bartos

9.

Tabliczka mnożenia

Kwiecień

A. Kozakowska

10.

Rekolekcje

Kwiecień

Ks. B. Gibczyński

11

Festyn zdrowia

Kwiecień

M. Czarnecka-Hajdun

A. Jońska


 
  MAJ

Lp.

 Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Termin

 Odpowiedzialni

 1.

Konkurs Gminny „Młode Talenty Gminy Świeszyno”

Maj

A. Jońska

 4.

 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – powiatowy

 zgodnie z planem organizatorów

D. Szwabo

 5. 

  

Wycieczka szkolna

7-10 maja

A. Jońska

J. Krzyściak

6.

Dzień Scratcha

Maj

M. Czarnecka-Hajdun

 

CZERWIEC

 

Lp.

 Rodzaj imprezy – uroczystości -zadania

Termin

 Odpowiedzialni

 1.

 Dzień Sportu

 Czerwiec

D. Szwabo

 2.

 IV Turniej Rekreacyjno – Sportowy o Puchar Wójta Świeszyno i Prezesa KKPN BAŁTYK

zgodnie z planem organizatorów

D. Szwabo

 3.

Wyjazd na basen

Czerwiec

A. Kozakowska

 4.

 Uroczyste zakończenie oddziału 0

  Czerwiec

 M. Schmidt

 5.

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Czerwiec

J. Krzyściak