17 marca 2016 22:27 | Aktualności

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarowej.

W dniu 10 marca 2016 roku na terenie gminy Świeszyno odbyły się XXXIX eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). W eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI  Szkół Podstawowych Gminy Świeszyno. SP z Konikowa, SP z Dunowa i SP z Zegrza Pomorskiego, oraz uczniowie z Gimnazjum w Świeszynie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej organizowany jest w trzech etapach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim i w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji straży pożarnej.

Konkurs zorganizowali i przeprowadzili: Komendant Gminny OSP Gminy Świeszyno p. Bogdan Mikołajek, Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej w Świeszynie p. Helena Zochniak, Pracownik Urzędu Gminy Świeszyno p. Natalia Tytanicz-Bilo oraz członkowie jednostki OSP Świeszyno.

Jury po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniło zwycięzców Turnieju:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1.Miłosz Lesiuk  (SP w Zegrzu Pomorskim)                         – 26 pkt.

2.Aleksandra Brulińska (SP w Zegrzu Pomorskim )           – 23 pkt.

3.Nikola Rembowska  (SP w Zegrzu Pomorskim)               – 22 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)

1.  Jan Sobolewski                                                             – 24 pkt.

2.  Wojciech Kopertowski                                                   – 18 pkt.

2.  Jakub Bruliński                                                             – 18 pkt.

3.  Dagmara Ćwik                                                              – 16  pkt.

3.  Michał Barski                                                                – 16  pkt.

W eliminacjach powiatowych Gminę Świeszyno reprezentować będą:

Miłosz Lesiuk, Aleksandra Brulińska,

Jan Sobolewski, Wojciech Kopertowski i Jakub Bruliński.

Wszystkim uczestnikom OTWP składamy podziękowania za udział i życzymy  sukcesów w kolejnych edycjach turnieju