06 października 2016 12:11 | Aktualności

MegaMisja w naszej szkole

MegaMisja, to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.

Honorowymi ambasadorami naszej inicjatywy są:  Magdalena Kumorek, aktorka filmowa i teatralna oraz Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika.

Za zrealizowanie zadań świetlica zdobywa punkty i wymienia je na nagrody. Dzisiaj nasze świetlicowe dzieci otrzymały materiały plastyczne. Ponadto, aby wzbogacić i uatrakcyjnić czas każdy z uczestników otrzymuje naklejkę Psotnika, którą wkleja do albumu.

Każdy z Was może zobaczyć nasze działania na bieżąco, wystarczy wejść  https://megamisja.pl/ i odnaleźć naszą szkołę.

Serdecznie zapraszamy.