Aktualności

16 października 2016 10:47 | Aktualności

SPARTAKIADA POD HASŁEM „Zwalczamy nowotwory”

Moc wspaniałej zabawy, sportowa rywalizacja, a wszystko w rytm energetycznej muzyki, serwowanej przez didżeja Daniela – tak było w środę w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.
Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. S. Bartosika w Zegrzu Pomorskim była gospodarzem kolejnej sportowej imprezy w ramach programu profilaktyki nowotworowej „Zwalczamy nowotwory”, który pilotuje Starostwo Powiatowe w Koszalinie. – Wiem, co to jest nowotwór. To bardzo zła choroba, którą bardzo trudno wyleczyć – powiedziała drugoklasistka Ania Lachs. – Ale można żyć zdrowo i wtedy nie chorować – dodała. Co to znaczy „żyć zdrowo”? – Na przykład zdrowo jeść! Ja jem dużo warzyw, na przykład marchewkę. I trzeba też uprawiać sport, jak dzisiaj na sali gimnastycznej.
Antek Dudzit w wolnych chwilach gra w piłkę nożną. – Z kolegami na orliku. A dzisiaj zobaczyłem mnóstwo innych ciekawych dyscyplin. Chociaż najbardziej podobała mi się jazda samochodzikiem, który jechał, kiedy kręciło się mocno kierownicą.
Biegi dinozaurów, wyścig w workach, „raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy” – to tylko ułamek propozycji, które wypełniły dzieciom aż sześć godzin. I śmiało można rzec, że było im mało, bo uczniowie zegrzyńskiej podstawówki żyją bardzo aktywnie. – Potrafię zrobić nawet dwanaście pompek – pochwaliła się Martynka Bagińska. Ich miłość do sportu widać było również podczas imprezy - dzieci przyszły w koszulkach swych idoli – Błaszczykowskiego, Lewandowskiego, a nawet... – Müllera. To zawodnik reprezentacji niemieckiej, naszych sąsiadów. Ale kibicuję zawsze Polsce – zapewnił Łukasz Kurowski.
Pomysł na sportowe święto bardzo spodobał się dyrekcji szkoły. – Jednym z naszych priorytetów jest promocja aktywnego stylu życia. Organizujemy zawody sportowe, również takie, które kładą nacisk na grę fair play. A podczas przerw między lekcjami dzieci mogą grać w ping ponga. Na korytarzu przygotowaliśmy dla nich stoły – zaakcentowała Małgorzata Korus, dyrektor szkoły.
W placówce realizowanych jest wiele programów edukacyjnych, poświęconych właśnie profilaktyce zdrowotnej. To m.in. „Trzymaj formę”, „Śniadanie daje moc”, czy „Owoce i warzywa w szkole”, który uświadamia dzieciom, jak ważne jest dostarczanie do organizmu witamin, których źródłem są surowe warzywa i owoce. Impreza sportowa w ramach programu profilaktyki „Zwalczamy nowotwory” powiatu koszalińskiego świetnie wpisała się w ten harmonogram.

GK 24

Przeczytano: 336 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: