12 grudnia 2016 11:25 | Aktualności

Gminny przegląd jasełek w MCK e-Eureka w Świeszynie

10 grudnia odbył się Gminny przegląd jasełek w MCK e-Eureka w Świeszynie. Brały w nim udział wszystkie szkoły z terenu gminy Świeszyno oraz przedszkole gminne. Uczniowie szkoły podstawowej w Zegrzu Pomorskim także zaprezentowali  swoje zdolności artystyczne. Do przeglądu przygotowała dzieci Alicja Okoń. Występy dzieci zaszczyciła swą obecnością Wójt Gminy Świeszyno Ewa Korczak, która podziękowała wszystkim uczestnikom i osobom przygotowującym jasełka. Na przegląd przybyli również rodzice, którzy nie tylko przyszli aby podziwiać swoje dzieci ale także wnieśli swą pomoc przygotowując stroje swych pociech. Przegląd był przepełniony śpiewem kolęd, postaciami aniołków, króli, pastuszków. Wszyscy zebrani na sali oglądając jasełka byli bardzo szczęśliwi ,uśmiechnięci i radośni. Artyści zostali obdarowani upominkami. Szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę za udział w przeglądzie jasełkowym.

Opracowała: Alicja Okoń