Aktualności

21 grudnia 2016 16:06 | Aktualności

Godzina Kodowania

Nauka programowania zagościła na stałe w naszej szkole. Dlatego bardzo chętnie włączamy się w akcje mające na celu propagowanie i naukę kodowania. Po Europejskim Tygodniu Kodowania przyszedł czas na Godzinę Kodowania.  Hour of code, to ogólnoświatowa akcja, która miała miejsce w tym roku w dniach 5-12 grudnia. W naszej szkole uczniowie zgłębiali tajniki kodowania ze stroną code.org. Naukę połączono z dobrą zabawą. Uczniowie mogli rozwiązywać łamigłówki z Angry Birds, tworzyć figury jeżdżąc po lodzie, gdzie przydawała się znajomość matematyki, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chłopcy bez problemu odnajdowali się w  tematach Star Wars i Minecraft, dziewczynki w Krainie Lodu i Moana. Ukończenie wszystkich zadań wiązało się z otrzymaniem certyfikatu uczestnika Godziny Kodowania. Oczywiście nie zabrakło też szóstek z zajęć komputerowych.
Na zajęciach świetlicowych dzieci również wykorzystywały programowanie – wygrywały kolędy na BUM BUM RURKACH (nuty zakodowane były w kolorowych protokącikach).

Miło jest nam poinformować, że uczniowie w naszej szkole ciągle nabywają nowe kompetencje informatyczne, zgodne z trendami obowiązującymi w nowoczesnym nauczaniu przy wykorzystaniu technologii. Nasza szkoła dzięki staraniom p. Moniki Czarneckiej-Hajdun  uczestniczy w IV edycji „Mistrzowie Kodowania”. Co jakiś czas będziemy prezentować wyniki prac naszych uczniów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://godzinakodowania.pl/node/7

Przeczytano: 299 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: