08 stycznia 2017 22:24 | Aktualności

Niezwykli goście

Wtorkowe zajęcia koła matematyczno – informatycznego odwiedzili  niezwykli goście.  Mały, niebieski robocik o imieniu Dash oraz jego przyjaciel Dot.  Nawet Ci, którzy byli już bardzo zmęczeni wcześniejszymi zajęciami, od razu odzyskali energię i z zaciekawieniem obserwowali poczynania robotów. Uczniowie na zajęciach nauczą się go programować. Nauka programowania, to nowa dziedzina w edukacji. W naszej szkole uczymy się programowania od kilku już lat.
Od września 2016 roku w szkole realizowana jest Innowacja pedagogiczna w klasie I ”Kodujące sówki - czyli maluchy programują” oraz szkoła uczestniczy w programie Mistrzowie Kodowania. Teraz otwieramy kolejny rozdział naszej przygody z kodowaniem.  Będziemy Was instruować o tym, co robimy i jak spisują się nasi nowi elektroniczni przyjaciele. Dzisiaj przebraliśmy Dasha za króliczka, przytulaliśmy Dota, ponieważ jest taki słodziutki, niestety Dot nie chodzi ale za to pięknie śpiewa gamę i udaje miecz świetlny. Potem wyznaczyliśmy trasę przejazdu i każdy mógł sterować Dashem tak aby ten wykonał jedno okrążenie bez dotykania przeszkód. Nie było to łatwe zadanie, ale nikt się nie poddał i wszystkim udało się ukończyć przejazd.