09 marca 2017 10:09 | Aktualności

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 6-10 lutego 2017r. obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu 2017. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku miał miejsce 7 lutego. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze!”.

W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I-III nauczycielka zajęć komputerowych zorganizowała zajęcia w oparciu o materiał multimedialny „Sieciaki”,
„Plik i Folder” oraz „Zuzia i Tunio poznają Internet”. Podobnie w klasach IV-VI w ramach zajęć komputerowych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Polskiego Centrum Programu Safer Internet: „3… 2… 1… Internet”, „Lekcja bezpieczeństwa” i „Gdzie jest Mimi?”

Ponadto:

• Uczniowie wykonywali plakaty z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu,
  • Na zajęciach świetlicowych w ramach programu edukacyjnego Mega Misja realizowane były zajęcia z działu Bezpieczeństwa w komunikacji  i mediach.
  • Od września realizowany jest projekt Fundacji Orange „ Bezpiecznie Tu i Tam”
    i właśnie w tych dniach rozstrzygnięto konkurs szkolny  Rywalizacja na multimedia.