29 marca 2017 12:48 | Aktualności

Widowisko artystycznne o tematyce edukacyjno-profilaktycznej pod tytułem „Rzeżuchowy skarb”.

W poniedziałek 27 marca 2017 roku wszystkie dzieci z naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w widowisku artystycznym o tematyce edukacyjno-profilaktycznej pod tytułem „Rzeżuchowy skarb”.  Aktorzy przypomnieli nam o ważnych przygotowaniach do świąt wielkanocnych, wyjaśnili dzieciom różnicę między pisanką, kraszanką i rysowanką.. Dydko- bohater widowiska odbywa podróż, podczas której spotyka Ślimaka, Królika Wielkanocnego i Dobrą Wróżkę. Poszukując tego, co dobre i ważne, odkrywa smutną prawdę o ludziach – najlepiej czujemy się wśród takich, jak my. Niechętnie akceptujemy odmienność i to, co dla nas trudne do poznania. Choć to smutne, z łatwością odrzucamy inność, tymczasem ten, kto różni się od nas, ma własną wrażliwość i duszę. Dydko - odrzucone przez otoczenie, nagannie potraktowane przez Królika i Ślimaka – przestaje być sobą. Zachodzi w nim przemiana w istotę złośliwą, a nawet groźną. Dopiero, gdy Dobra Wróżka wyjaśnia bohaterom, w jaki sposób należy traktować otaczających nas ludzi, udaje się uratować to, co najważniejsze – przyjaźń i zaufanie. Odrzucone przez kolegów Dydko, dotąd będące obiektem żartów i psot w śmigus – dyngus, odzyskuje powody do radości. W gronie przyjaciół uczy się czerpać radość z obchodów Świąt Wielkanocnych, poznaje tradycje związane z tymi świętami. Dzieci również śpiewały i tańczyły wspólnie z bohaterami widowiska. Ciekawie spędziliśmy czas.