08 października 2017 21:42 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU,

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU, który na świecie obchodzony jest od 1999 roku. Symbolem święta jest żółta uśmiechnięta buźka, którą wymyślił ponad 50-lat temu Harvey Ball. Już od progu uczniów, rodziców, nauczycieli ioraz przybywających do nas gości, witały uśmiechające się buźki. Wszędzie porozwieszane były kartki, które zachęcały do „poczęstowania się” uśmiechem i przekazania go dowolnej osobie wraz z miłym słowem. Karteczki bardzo szybko znikały a na twarzach obdarowywanych pojawiały się uśmiechy. Podczas akcji rozdano prawie 300 uśmiechniętych buziek. Każdy z uczniów otrzymał również  naklejkę  z symbolem dzisiejszego dnia czyli  „smiley face”. Nie zabrakło również zdjęć, na których uwieczniliśmy  uśmiechnięte  twarze naszych uczniów.

Pomyslodawcą akcji był Samorząd Szkolny.

Joanna Krzyściak

Opiekun Samorzadu Szkolnego