13 listopada 2017 15:59 | Aktualności

Pasowanie na ucznia

Dnia 09 .11.2017r. odbyło sie niezwykłe święto- ślubowanie klasy pierwszej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:  Wójt Gminy Świeszyno Ewa  Korczak, Dyrektor  Oświaty Samorządowej Helena Zochniak. W scenerii  przygotowanej przez uczniów i wychowawcę odbyła się prezentacja zdolności i umiejętności uczniów klasy I pomagały  im  koleżanki z kl. IV. Po części artystycznej nastąpił uroczysty moment złożenia przez pierwszoklasistów ślubowania,  oraz pasowania ich przez dyrektora szkoły panią Małgorzatę Korus  na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. kpt. pil .Sylwestra Bartosika w Zegrzu Pomorskim. Każdemu uczniowi pani wójt i pani dyrektor wręczyły pamiątkowe dyplom, a oni sami ten fakt przypieczętowali odciskiem palca w kronice szkolnej. Zaproszeni goście i przedstawiciele klas II i III składając życzenia, wręczyli upominki i drobne prezenty. Nowo pasowanym uczniom przekazano także upominki od sołtysa Zegrza Pomorskiego  Waldemara Potońca. Następnie zaproszeni goście , pani dyrektor , rodzice i uczniowie klasy I przeszli do sali nr.15 na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych piątek i szóstek.