29 października 2018 22:04 | Aktualności

Code Week 2018

Nasi uczniowie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. 5 dni...5zadań...5 wydarzeń- to hasło towarzyszyło nam podczas super zabawy i pracy wspólnego kodowania. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy historię Code Week oraz odwiedziliśmy stronę www.codeweek.eu, na której odszukaliśmy zgłoszone wydarzenie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem poznawały państwa w Europie, które również uczestniczyły w tygodniu kodowania. Kolejne zadanie polegało na kodowaniu napisu Code Week z wykorzystaniem maty i różnokolorowych kubeczków. W Internecie wyszukiwaliśmy ilustracji naszej niewielkiej miejscowości. Uczniowie, kazdego dnia, czekali na kolejne wyzwania i bardzo kreatywnie je rozwiązywali. Pełni wrażeń podsumowaliśmy minione wydarzenia i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne wydarzenia.