Wycieczki szkolne

10 grudnia 2015 08:33 | Wycieczki szkolne

Wycieczka do schroniska i fabryki bombek choinkowych.

Dnia 27.11.2015 roku dzieci z naszej szkoły pojechały do schroniska dla zwierząt w Koszalinie „Leśny Zakątek” oraz do fabryki bombek choinkowych. W schronisku zostaliśmy przywitani przez  panią, która opowiedziała nam o swoich podopiecznych, dlaczego trafili do schroniska. Historie zwierząt były smutne, a często również niewiarygodne i przerażające. Psy i koty bardzo ucieszyły się na nasz widok, chciały być głaskane i przytulane. Zostawiliśmy  karmę dla zwierząt oraz koce, materace i zabawki. W podziękowaniu za dobroć okazałą zwierzętom otrzymaliśmy dyplom i zaproszenie na kolejną wizytę. Wracając ze schroniska pojechaliśmy  do fabryki bombek choinkowych.  Dzieci zobaczyły jak powstaje bombka, ile kształtów i kolorów może mieć. Samodzielnie ozdabialiśmy bombki. Na koniec wszyscy dostali bombkę ze swoim imieniem, którą powieszą na domowej choince.

Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Za rok na pewno też zorganizujemy podobny wyjazd.

Arlena  Kozakowska