Sukcesy

11 maja 2016 10:34 | Sukcesy

XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego „Korrida”

10 maja 2016 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim odbyła się XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego „Korrida”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim oraz MCK e-Eureka ze Świeszyna. Tegoroczny konkurs odbył się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.  Do udziału w konkursie zgłoszono 24 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu Gmin Świeszyno, Manowo i Bobolice. Są to placówki z Dunowa, Konikowa, Dargini, Rosnowa i Zegrza Pomorskiego. Do udziału w pracach komisji konkursowej zaproszono Wójt Gminy Świeszyno Ewę Korczak, Dyrektor  MCK e-Eureka w Świeszynie Ewę Sabatowicz, Kierownik ZOS w Świeszynie Helenę Zochniak i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim Małgorzatę Korus.

Uczniowie pisali 45-minutowy test z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego. Podzielono ich na dwie grupy: klasy II-III oraz IV-VI.  Zadania konkursowe przygotowały Arlena Kozakowska i Marta Bartos – pomysłodawczyni konkursu i jego koordynatorka. W opinii uczestników tegoroczne zadania były trudne, zwłaszcza dla grupy starszej. Po rozwiązaniu zadań uczestnicy udali się na poczęstunek, natomiast nauczyciele-opiekunowie uczniów i komisja konkursowa - punktowali ich pracę.

Wyniki konkursu:

Grupa klas II-III

I miejsce – Oliwier Mosek – SP Rosnowo

II miejsce – Wiktoria Krzyściak – SP Zegrze Pomorskie

III miejsce – Julia Czesnowska – SP Konikowo

Grupa klas IV-VI

I miejsce – Miłosz Lesiuk – SP Zegrze Pomorskie

II miejsce – Aleksandra Brulińska - SP Zegrze Pomorskie

III miejsce – Jakub Majcher – SP Dunowo

Organizatorzy gratulują wszystkim zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom „Korridy” i zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Przeczytano: 292 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: