15 marca 2017 17:04 | Sukcesy

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarowej

W dniu 13 marca 2017 r. przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom - 2017”. Do turnieju wiedzy pożarniczej przystąpiło z terenu gminy Świeszyno 198 uczestników ze Szkół Podstawowych w: Dunowie, Konikowie, Zegrzu Pomorskim oraz z Gimnazjum w Świeszynie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej organizowany jest w trzech etapach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim i w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji straży pożarnej.

Jury po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniło zwycięzców Turnieju:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1.Aleksandra Brulińska (SP w Zegrzu Pomorskim )           – 23 pkt.

2.Nikola Rembowska  (SP w Zegrzu Pomorskim)               – 17 pkt

Jakub Tkaczyk pkt. 16

Marcin Kalinowski  pkt. 16

Kornel Ruszczak  pkt. 16