Sukcesy

11 kwietnia 2017 09:26 | Sukcesy

Sukces Aleksandry Brulińskiej w eliminacjach powiatowych w XL Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie odbyły się Eliminacje Powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestników konkursu powitał dh Roman Budynek  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koszalinie. Gośćmi konkursu byli: dh Dariusz Kalinowski Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego, radni powiatowi: Aldona Prusinowska,  Jan Mokrzycki, Bartłomiej Wilk,  bryg. Andrzej Kapustyński Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Koszalinie, Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bobolicach  dh Ireneusz Bednarczyk, opiekunowie przybyłych grup uczniowskich, komendanci gminni oraz strażacy z KMPSP Koszalin i OSP powiatu koszalińskiego.

Przewodniczącym komisji konkursowej był dh Roman Budynek. Uczestnicy turnieju startowali w jednej z trzech kategorii wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalne. Finał powiatowy składał się z dwóch części: pisemnej zawierającej 30 pytań testowych oraz ustnej, do której kwalifikowało się trzy osoby z najwyższą liczbą punktów po części testowej. Tematyka konkursu obejmowała m.in.: zasady bezpieczeństwa i profilaktykę przeciwpożarową, wiedzę o pojazdach i wyposażeniu strażackim, elementy taktyki pożarniczej, sposoby udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, historię pożarnictwa oraz działalność OSP.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco:

I – szkoły podstawowe:

1. Małgorzata Grajper SP w Będzinie

2. Jakub Krakus SP w Bukowie

3. Aleksandra Brulińska SP w Zegrzu Pomorskim

II – gimnazja

1. Patryk Maśnik- Gimnazjum w Sianowie

2. Angelika Geppert – Gimnazjum w Biesiekierzu

3. Jan Sobolewski – Gimnazjum w Świeszynie

III – szkoły ponadgimnazjalne

1. Magdalena Tworska  – I  LO Koszalin

2. Karolina Mańkowska – ZS10 Koszalin

3. Andrzej Łękowski – ZS7 Koszalin

 

W organizację turnieju włączyli się: Prezydent Miasta Koszalina wraz z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Koszalin, Gmina Mielno, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie, Starostwo Powiatowe w Koszalinie, Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej, Piekarnia Bajgiel w Będzinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Mielenku, Komenda Miejska PSP w Koszalinie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koszalinie.

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w finale wojewódzkim,  który odbędzie się w Połczynie Zdroju.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Koszalin

Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: