15 maja 2017 12:19 | Sukcesy

NASI UCZNIOWIE ZWYCIĘŻAJĄ W FINALE ŚWIESZYŃSKIEJ LIGI TENISOWEJ

W sobotę, 6 maja, na świetlicy wiejskiej w Dunowie odbył się kolejne, trzecie w tym roku zawody w ramach Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego – edycja 2017!  Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno przy współpracy z Sołtysem Sołectwa Dunowo – Jadwigą Waśko.

Zawodnicy rywalizują o tytuł pingpongowego Mistrza Świeszyna w trzech kategoriach wiekowych.

Turniej rozpoczął się od najmłodszych – w kategorii 7-12 lat. Do gier przystąpiło 9 osób, które zagrały ze sobą w trzech grupach. Zwycięzcy grup awansowali do rozgrywki finałowej w której bezpośrednio o zwycięstwo zagrali: Miłosz Lesiuk, Michał Turczynowicz i Kacper Tkaczyk.

Pierwszy finałowy mecz rozegrali między sobą Miłosz i Michał. Górą w tej grze był Miłosz, który wygrał 2:0 (11:9, 11:7). Kolejne spotkanie to pojedynek Michała i Kacpra. W tym spotkaniu nie było niespodzianki – zwycięzca poprzedniego turnieju – Michał, pokonał Kacpra, ale po równiej walce 2:1 (11:9, 7:11, 11:6). Ostatnie spotkanie to pojedynek Kacpra i Miłosza. Okazało się, że tej soboty Miłosz nie ma dla siebie równych i pokonał Kacpra 2:0 (11:9, 11:2) i tym samym wygrał cały turniej. Całe podium tym razem zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim! Gratulujemy!

Oto ostateczna kolejność:

1. Miłosz Lesiuk
  2. Michał Turczynowicz
  3. Kacper Tkaczyk

Klasyfikacja po trzech turniejach w 2017 roku:

1. Michał Turczynowicz – 28 pkt.
  2. Miłosz Lesiuk – 23 pkt.
  3. Julia Dudka – 16 pkt.