08 czerwca 2017 09:21 | Sukcesy

NASI UCZNIOWIE W FINALE ŚWIESZYŃSKIEJ LIGI TENISOWEJ

W czwartek, 1 czerwca czyli dokładnie w Dzień Dziecka, na Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim miał miejsce czwarty turniej w ramach Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego – edycja 2017! Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno. Do gier w najmłodszej kategorii wiekowej przystąpiło czterech zawodników. Ale co to była za walka! Wszystkie gry to niemal pięciosetowe, wyrównane pojedynki! Sytuacja w meczach zmieniała się z seta na set. Najpierw Julia Dudka grała z Miłoszem Lesiukiem. Pierwszy set zdominowany przez Julię. Drugi – na odwrót – wygrywa w cuglach Miłosz. Kolejne sety już bardzo wyrównane i znów wygrane na zmianę – Miłosz, Julia, a na koniec – minimalnie wygrywa Miłosz 11:8 i cały mecz 3:2. Na drugim stole Martyna Margol rywalizowała z Michałem Turczynowiczem i tylko w pierwszym secie Michał dał pograć i wygrać Martynie. Kolejne sety to wygrane Michała i cały mecz dla niego w stosunku 3:1. W trzecim meczu tego dnia Julia zmierzyła się z Michałem. Michał, który już wygrał kilka turniejów, o dwóch pierwszych setach chciałby jak najszybciej zapomnieć, gdyż schodził po nich pokonany – 14:16 i 7:11. Dopiero w trzecim secie, gdy Julia już troszkę opadała z sił, Michał wykorzystał swoje atuty i trzy kolejne sety wygrał, zwyciężając w całym meczu 3:2. Równolegle Martyna grała z Miłoszem. I tutaj również wszystko rozgrywało się w końcówkach setów. Więcej sił i nerwów opanowała Martyna i odniósł pierwsze w tym dniu zwycięstwo - w stosunku 3:2!  Kolejny mecz – i kolejna trzysetówka. Martyna z Julią. Najpierw dwa sety dla Julii, a kolejne trzy sety dla Martyny. W tym momencie Martyna i Michał liderowali, mając po dwa zwycięstwa. I wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnim spotkaniu – Miłosza z Michałem. Michałowi udało się ugrać tylko jednego seta, a Miłosz wygrał 3. I to przesądziło o zwycięstwie. A sytuacja była bardzo ciekawa, bo Martyna, Michał i Miłosz mieli po dwa zwycięstwa. Zadecydować miały małe punkciki, a tutaj lepszy stosunek setów zwycięskich do przegranych miał Miłosz i to on został zwycięzcą turnieju w Zegrzu Pomorskim. Drugie miejsce dla Michała, a trzecie dla Martyny. Najbardziej waleczna w tym dniu – Julia, zajęła czwarte miejsce.

Oto ostateczna kolejność:

1. Miłosz Lesiuk

2. Michał Turczynowicz

3. Martyna Margol

Klasyfikacja po czterech turniejach w 2017 roku:

1. Michał Turczynowicz – 36 pkt.

2. Miłosz Lesiuk – 33 pkt.

3. Julia Dudka – 21 pkt.