Oddział przedszkolny

13 listopada 2013 09:13 | Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny w Zegrzu Pomorskim

W roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim powstał nowy oddział przedszkolny. Powstała duża, słoneczna, przestrzenna sala, która stwarza bezpieczne i przyjazne warunki do nauki i zabawy dla dzieci 5,6-letnich.

Salę wyposażono w estetyczne i funkcjonalne meble (szafki, stoliki, krzesła), dostosowane do wzrostu dzieci. Meble i rolety znajdujące się w sali są w kolorach pastelowych, aby przyciągały wzrok, nie męcząc go jednocześnie, a przy okazji dzieci dodatkowo utrwalają umiejętność rozpoznawania kolorów.  Dzieci mają do dyspozycji dużą ilość różnorodnych zabawek i gier, a także dużą ilość pomocy dydaktycznych.
Znaczna część zabawek ma w założeniu nie tylko dawać dzieciom rozrywkę, ale także stymulować ich rozwój manualny i intelektualny. W trakcie zajęć dzieci mogą korzystać z sali gimnastycznej oraz z sali zabaw „Radosna Szkoła”. Po zakończonych zajęciach dzieci mogą korzystać z opieki świetlicowej do godziny 15:10. Wszystkie dzieci w wieku 5-6 lat, u których występuje taka potrzeba, zostały objęte kompleksową opieką psychologiczno-pedagogiczną oraz logopedyczną.

Kiedy dzieci są radosne, tym chętniej i aktywnie poprzez zabawę i naukę będą poznawały i uczyły się.