Aktualności

10 maja 2017 10:17 | Aktualności

FINAŁ XVII MIĘDZYSZKOLNEGO KUNKURSU GRAMATYCZNO-ORTOGRAFICZNEGO „KORRIDA 2017”

09 maja 2017 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego „Korrida”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa w Zegrzu Pomorskim oraz MCK e-Eureka ze Świeszyna. Do udziału w konkursie zgłoszono 25 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu Gmin Świeszyno, Manowo i Bobolice. Są to placówki z Dunowa, Konikowa, Dargini, Rosnowa i Zegrza Pomorskiego. Do udziału w pracach komisji konkursowej zaproszono Wójt Gminy Świeszyno Ewę Korczak, Dyrektora  MCK e-Eureka w Świeszynie Zbigniewa Kułagowskiego, Dyrektor ZOS w Świeszynie Helenę Zochniak i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim Małgorzatę Korus.

Uczniowie pisali 45-minutowy test z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego. Podzielono ich na dwie grupy: klasy II-III oraz IV-VI.  Zadania konkursowe przygotowały Alicja Jońska i Marta Bartos – pomysłodawczyni konkursu i jego koordynatorka. Po rozwiązaniu zadań uczestnicy udali się na poczęstunek, natomiast nauczyciele-opiekunowie uczniów i komisja konkursowa punktowali ich pracę.

W opinii uczestników tegoroczne zadania były trudne, zwłaszcza dla grupy starszej, która musiała się popisać znajomością nie tylko zasad ortograficznych oraz gramatyki, ale również wyczuciem językowym, którego wymagały zadania.

Wyniki konkursu:

W grupie klas II-III:
     I miejsce: Natalia Kulas – SP Zegrze Pomorskie

     II miejsce: Carmen Gralak- SP Konikowo

     III miejsce: Bartosz Krajcer – SP Zegrze Pomorskie

w grupie klas IV-VI:
      I miejsce: Szymon Dobrowolski - SP Dunowo

      II miejsce:  Miłosz Lesiuk – SP Zegrze Pomorskie

      III miejsce – Nikola Rembowska – SP Zegrze Pomorskie

 

Przeczytano: 465 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: