Aktualności

22 maja 2018 14:56 | Aktualności

MIĘDZYSZKOLNY KUNKURS GRAMATYCZNO-ORTOGRAFICZNY „KORRIDA 2018”

        15 maja nasza szkoła stała się areną walki z ortograficzno-gramatycznymi bykami. W szranki stanęło 33 torreadorów, którzy reprezentowali szkoły z terenu Gmin Świeszyno, Manowo i Bobolice. Pomysłodawczynią konkursu jest nauczycielka z naszej szkoły p. Marta Bartos, która już od osiemnastu lat zaprasza uczniów na konkursowe zmagania zwane " KORRIDĄ". Do udziału w pracach komisji konkursowej zaproszono Wójt Gminy Świeszyno Ewę Korczak, Dyrektor MCK e-Eureka w Świeszynie Beatę Staszak, Dyrektor ZOS w Świeszynie Helenę Zochniak i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim Małgorzatę Korus. 
Konkursowe potyczki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych- klasy II-III oraz IV-VII. Starsi uczniowie rozpoczęli potyczki od napisania orograficznego dyktanda a później rozwiązywali test z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego. Młodsi uczniowie również rozwiązywali test zawierający zadania ortograficzne i gramatyczne. Zwycięzcami konkursu w kategorii klas II-III zostały: 
I miejsce ex aequo:
Kornelia Wapniarz – SP Konikowo 
Maria Kruk – SP Rosnowo
II miejsce: Nikola Wesołowskia – SP Rosnowo
III miejsce: Julia Łucka – SP Dargiń
W kategorii klas IV-VII: 
I miejsce: Aleksandra Brulińska - SP Zegrze Pomorskie
II miejsce: Nina Mielewczyk – SP Świeszyno
III miejsce – Miłosz Lesiuk – SP Zegrze Pomorskie 
Dla wszystkich uczestników przygotowany był słodki poczęstunek i przepiękne nagrody ufundowane przez Wójt Gminy Świeszyno i MCK e-Eureka w Świeszynie. 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!!
Serdecznie zapraszamy do nas za rok!

Przeczytano: 244 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: